Haberler

TIKA-Öğrenci Buluşması

ODTÜ Mezunları Birliği Vakfının düzenlediği bir akşam yemeği programında ODTÜ’lü öğrenciler Türk İşbirliği ve Kalkınma Ajansı (TIKA) ile bir araya geldiler.  Programa, kendisi de ODTÜ mezunu olan, TIKA Başkanı Serdar Çam, ODTÜ MEBİVA Yönetim Kurulu Üyeleri, mezunlarımızdan EPDK eski başkanı Hasan Köktaş, ÖSYM eski başkanı Ömer Demir, Tazekuru firması genel müdürü Erinç Yurter, TRT eski genel müdür yardımcısı Zeki Çifti, ve Şeyda yılmaz katıldılar. Öğrencilerimiz arasında arasında yabancı uyruklu olanlar da vardı. Mezunlarımız ile öğrencilerin etkileşimli bir ortamda karşılıklı tecrübe paylaşımında bulunduğu yemekte TIKA Başkanı Serdar Çam TIKA faaliyetleri ve çalışma yöntemi hakkında bilgilendirmede bulundu.

Başkan Çam; “TIKA olarak Kolombiya’dan Filipinler’e kadar büyük bir coğrafyada 120 ülkede faaliyet gösterdiklerini ve buralara ulaşmak için yurtdışında 61 ofisleri olduğunu; Başka ülkelerin daha büyük paralarla yaptıkları projeleri, TIKA olarak daha etkin planlama ve doğrudan faydaya yönelik çalışmalarla daha düşük maliyete yaptıklarını ve kalıcı etkilerinin daha yüksek olduğunu;  2018 yazında Yurtdışı Tecrübe Paylaşım Programı kapsamında 500 öğrencimizle 30 ülkede yerel organizasyonlar ve halk ile etkileşimli tecrübe paylaşımı yaptıklarını; ODTÜ camiasının, öğrencileri, mezunları ve mensupları ile, daha kaliteli ve farklı fikirlerle proje üretmelerini ve TIKA’nın uluslararası faaliyetlerine bu anlamda destek olmalarını beklediğini ” belirtti.

Program, Başkan Çam’ın konuşması sonrasında öğrencilerin ilgiyle katıldıkları soru-cevap oturumu ile devam etti. Saat 19:da başlayan programımız, günün anısına aile fotoğrafı çekilmesi sonrasında bir süre daha ayak üstü ikili-çoklu diyaloglar ve sohbetlerin akabinde saat 22:00 sona erdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir