Haberler

Kamera Sende Kısa Film Galası

Vakfımız, Gençlik ve Spor Bakanlığı  Gençlik Projeleri (2016/2) kapsamında yaptığı KAMERA SENDE projesinde öğrencilerin yapmış oldukları kısa filmlerin GALA’sını gerçekleştirdi. Bu proje, temel olarak, savaştan dolayı ülkemize göç etmiş olan Ankara’daki Suriyeli ailelerin çoğunluğu lise öğrencisi gençleriyle, Türk vatandaşı üniversite gençlerine teorik ve uygulamalı SİNEMA EĞİTİMİ verme amacını taşımaktadır.

Bu amaç merkezde bulunmakla birlikte proje, aynı zamanda, paylaşımlı çalışma şartlarının sağlanması ile gençlerin kişisel gelişimlerini, yaratıcılıklarını da geliştirme hedefini, Suriyeli gençlerle Türk gençlerin uyum sorunlarının aşılmasına katkı sağlamayı ve kültür-sanat bağlamında bu gençlerin bilgi, görgü ve kendilerini ifade dillerinin geliştirilmesini de hedeflemiştir.

Proje kapsamında öğrenciler iki kısa film hazırlamışlardır: Problemli ailerin çocuklarının internette “SANAL AİLE” oluşturarak onunla mutlu olmaya çalışmasının anlatıldığı “Bir Varmış Bir Yokmuş” kısa filmi ile Suriyeli göçmen bir ailenin ihmal edilmiş yaşlı bir büyükbaba ile torunu arasındaki bağları ve aile dramını anlatan “Dönüşlü Dünya” kısa filmi.

GALA gecemize sponsor olduğu için Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı’na (TİKA) teşekkür ederiz.

Gala Gecesi için tıklayınız.

“Bir Varmış Bir Yokmuş” kısa filmi için tıklayınız.

“Dönüşlü Dünya” kısa filmi için tıklayınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir