Haberler

23. Geleneksel İftar Buluşması-2018

Bu seneki iftar buluşmamız 26 Mayıs 2018 Cumartesi günü Ankara’da Greenpark Otel’de gerçekleşti. Yaklaşık 550 kişilik bir katılımın olduğu Programa, Ankara dışından da gelen mezunlarımız oldu. Her yıl yaptığımız bu iftarlar ile mezunlarımız arasındaki dayanışmayı, kardeşliği ve paylaşımı artırıyoruz. Dostluklarımız tazelendi, yeni dostlar edindik. Bu sene öğrenci katılımız önceki yıldan daha fazla idi. Öğrencilerimiz mezunlarımıza yeni heyecanlar ve umutlar verirken mezunlarımız da öğrencilerimizle tecrübelerini paylaşma ortamı buldular.

ODTÜ MEBİVA’nın temelleri 1988 yılında, yaş ortalaması 25’in altında olan 44 kişilik katılım ile, Dikmen’deki tarihi ilk iftar buluşmasında atılmıştı. Bu iftar buluşması Vakfımızın gayrı resmi teşekkülünden sonra 31., 1995 yılında Vakıf statüsü almasından sonra ise 24. iftar buluşması olmuştur.

Program, yoğun gündem dolayısı ile katılamayan Başbakan Yardımcısı Sayın Fikri Işık’ın telgrafı okunması ve başka bir randevusu sebebiyle katılamayan ODTÜ Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Mustafa Verşan Kök Beyin tebrik ve Ramazan mesajının okunması ile başladı. Vakfımızın Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Projeleri kapsamında gerçekleştirmiş olduğu Kamera Sende Projesinde Türk ve Suriyeli öğrencilerin gerçekleştirmiş olduğu 2 kısa filmin (Bir Varmış Bir YokmuşDönüşlü Dünya) gösterimi ile devam etti. Daha sonra Vakıf Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Zekiye Demir’in Vakfımızın son bir yıldaki faaliyetlerinin takdimi izledi.  İftar sonrasında ise  Program, Vakıf Başkanı sayın Dr. Erdal Yılmaz’ın teşekkür konuşması ile devam etti. Bu seneki teşekkür plaketlerinden ilki, İftar Buluşmalarımızın en kıdemli (1962’den beri) ODTÜ mensubu olan ve Vakfımızın kuruluşundan bu yana gönül desteğini esirgemeyen sayın Prof. Dr. Ahmet Rumeli hocamıza verildi. Vakfa göstermiş oldukları yakın ilgi ve katkılarından dolayı ise sayın Muzaffer Özdemir ve sayın Ayhan Özdemir Beylere de teşekkür plaketleri verildi. Program, aile fotografı çekilmesi ise sona erdi. Geç vakitlere kadar mezunlarımız ve öğrencilerimiz salonda kalarak sohbetleri devam ettiler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir